To kolejny konkurs ogłoszony w ramach naszego projektu. Dzięki grudniowej lekcji muzealnej, prezentacji o J .A. Komeńskim na godzinach wychowawczych i plakatom na temat szkoły wg. Komeńskiego na korytarzu szkoły, uczniowie naszego gimnazjum zdobyli sporo wiedzy, która umożliwiła wypowiedź na zaproponowany temat. To trudne mówić w szczery i obiektywny sposób o szkole - miejscu ścierania się problemów uczniów i nauczycieli, nie zawsze przyjemnych obowiązków z oczekiwaniami rodziców. Z kilku najciekawszych prac płynęły mniej lub bardziej sprawiedliwe oceny szkoły, propozycje zmian oraz największe bolączki uczniów.

Nagrodziliśmy następujące prace:

Klaudia Błażyczek i Ada Adamczak z 3e, Sandra Głaz z 2c

W ramach promocji w szkole projektu „Śladami J.A. Komeńskiego” ogłosiliśmy konkurs plastyczny „ Postać J.A.Komeńskiego”. Wzięły w nim udział niemal wszystkie klasy. Spośród wielu prac nasze jury pod kierunkiem pani Kaźmierczak przyznało 2 równorzędne pierwsze miejsca. Zajęły je: uczennice klasy 2c Joanna Szłapka i Zofia Grys z klasy 2a. Drugie miejsce przypadło Monice Lasik z klasy 3a, trzecie natomiast równorzędnie Indze Kałmuczak z 2a i Emilii Dawid z 2c. Prace umieszczone zostaną w naszej szkole w „Galerii na piętrze”

Ponadto wyróżniono prace następujących uczniów: Wiktoria Szablewska i Michał Matyla z 2c, Paulina Drzazga i Marcelina Stróżyńska z 2a, Jakub Weiss i Szymon Mocek z 3a, Julia Galewska z 1a. 

 

W ramach promocji projektu Erasmus+ zaplanowaliśmy poszerzyć wiedzę uczniów naszej szkoły o J.A.Komeńskim i jego nauczaniu. Przygotowaliśmy na ten temat prezentację. W marcu i kwietniu wszystkie klasy na godzinach z wychowawcą będą miały okazję się z nią zapoznać. Mamy nadzieję, że dzięki temu każdy uczeń naszej szkoły bez trudu odpowie, z jakiego powodu w Lesznie znajduje się pomnik Komeńskiego. Zwłaszcza, że akurat jest tuż przy naszej szkole.

W ramach projektu Erasmus + podczas naszego pobytu w Czechach i Niemczech powstał mini słownik angielsko-czesko-niemiecko- polski. Każda z grup projektowych otrzymała zadanie, aby będąc już w kraju zaprojektować jego okładkę. O pomoc poprosiliśmy uczniów naszej szkoły. Nasza koleżanka z 3a Monika Lasik zaproponowała piękny, barwny projekt doskonale symbolizujący kraje tych czterech języków. Bardzo spodobał się nie tylko w naszej szkole. Wybrali go również uczniowie szkoły z Herrieden i Dvor Kralove. Dziękujemy i gratulujemy Monice!

Słownik został wydrukowany w Niemczech i będzie przywieziony do Polski podczas majowej wizyty Niemców i Czechów w Lesznie.